Przejścia Graniczne w Polsce wschodniej, Rosja, Bezledy, Grzechotki, Gołdap, Gronowo, czat

Przejścia Graniczne w Polsce wschodniej, Rosja, Bezledy, Grzechotki, Gołdap, Gronowo, Czat, Kamery

Automatyczne odświeżanie zdjęć !
Automatyczne odświeżanie zdjęć !
powiększ widok

NA ŻYWO
POWIĘKSZ WIDOK <<
powiększ widok

Informacje z przejść granicznych:

Osób na stronie: 6

Komunikat o utrudnieniach na przejściu granicznym w Gronowie

Informujemy, że we wtorek 2 września, na terenie drogowego przejścia granicznego w Gronowie będą prowadzone prace konserwatorskie sieci energetycznych. W związku z tym w godzinach 9.00 – 13.00 zostaną wyłączone urządzenia sieciowe. Uprzedzamy podróżnych o możliwych, chwilowych utrudnieniach w przekraczaniu granicy państwowej w Gronowie i przypominamy o możliwości skorzystania z sąsiedniego przejścia granicznego w Grzechotkach.

Zatrzymani podczas przemytu

W nocy z 26 na 27 sierpnia funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie (Nadbużański OSG) zatrzymali 3 ob. RP, którzy wprowadzili na obszar Wspólnoty Europejskiej wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 250 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani w pobliżu miejscowości Starosiele oraz Uhańka (pow. chełmski) podczas próby odjazdu z miejsca, w którym dokonali przemytu. W ich samochodach oraz w pobliskich zaroślach odnaleziono pudła owinięte czarną folią, w których znajdowały się papierosy pochodzące z przemytu.

Odzyskano skradzione pojazdy

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy samochody i dwa rowery pochodzące z kradzieży. 22 sierpnia 48-letni obywatel Ukrainy próbował wywieźć z Polski samochód marki Mercedes Sprinter. Pojazd był poszukiwany jako utracony w jednym z państw Unii Europejskiej. Jego wartość oszacowano na 15 tys. zł. W tym samym dniu w Medyce zatrzymano 27–letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym marki Renault. Funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce ustalili, że pojazd figuruje jako utracony na terytorium Włoch. Wartość samochodu to 60 tys. zł.

Odzyskano skradzione pojazdy

P25 sierpnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 165 tys. zł. odczas kontroli drogowej w m. Barbarówka (pow. chełmski) funkcjonariusze SG zatrzymali 30-letniego Polaka, który przewoził w samochodzie marki Volkswagen Transporter wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczono 280 tys. sztuk papierosów różnych marek. Tuż przed zatrzymaniem kierowca samochodu na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w przydrożne ogrodzenie, wysiadł i próbował uciec. Mężczyznę zatrzymano.

Papierosy bez akcyzy za ponad 165 tys. zł

25 sierpnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 165 tys. zł. Podczas kontroli drogowej w m. Barbarówka (pow. chełmski) funkcjonariusze SG zatrzymali 30-letniego Polaka, który przewoził w samochodzie marki Volkswagen Transporter wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczono 280 tys. sztuk papierosów różnych marek. Tuż przed zatrzymaniem kierowca samochodu na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w przydrożne ogrodzenie, wysiadł i próbował uciec. Mężczyznę zatrzymano.

Odzież i galanteria z podrobionymi znakami towarowymi

21 sierpnia funkcjonariusze z PSG w Lipsku (Podlaski OSG) ujawnili odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymano 2 mężczyzn. Jeden z nich próbował wręczyć funkcjonariuszom około 2 tys. euro w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Zatrzymano również kierowcę przewożącego podrobiony towar. Trwają czynności wyjaśniające i szacowanie wartości zabezpieczonego towaru. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG w tym roku zatrzymali już towar z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi o szacunkowej wartości ponad 1 mln 170 tys. zł.